Ми так легко навчилися обманювати спочатку самих себе, а потім — навколишнє середовище у власних «НЕ»: не-можу, не-вийде, не-мачасу, не-маможливостей, не-ма_сил тощо. Ми тут всі отримуємо найвищу категорію за цю майстерність, відшліфовану роками!
А ще наша свідомість класно фіксує все негативне: від поганих оцінок та невдач шкільних, аж до негативних прикладів ззовні. Ми чітко знаємо кого навести в приклад: «А он в /назвіть свого кумира «Лузера»/ нічого не вийшло з того, і що?» /Ну, вірно, «і що?», і вже і нам нема чого докладати зусиль в тому самому керунку!/ Ми з дитинства легше вивчаємо різні віршики, якими шокуємо сімейне коло, аніж слова ролі на ранок. Ми мало спілкуємося з успішними людьми, нам простіше читати про них книжки, натрапляти на інформацію в Фейсбуці, ніж бути з ними поруч — їхній азарт та ентузіазм нам «незаразний», ми свідомо уникаємо його!

Отже, нам потрібен механізм, який дозволяє тверезо оцінити, що ми насправді робимо, а що — ні.
Для проекту «Світ без скарг за 21 день» — це фіолетовий браслет, перевдягання котрого з руки на руку носить характер самоспостереження і є візуалізацією коків до 21 дня. Для проекту «З любов»ю до себе» — це щоденні письмові роздуми над заданими питаннями.

Для тих, хто слідкує за вагою — треба купити вагу, зважуватися щодня і аналізувати за записами динаміку. Для тих, хто хоче більше встигати — треба фіксувати часопоглиначі і заміняти їх на елементи самодисципліни … І .т.д.

Тобто, нам потрібен механізм, який дозволяє тверезо оцінити, що ми насправді робимо, а що — ні.

 Люди безрезультатно збирають/заощаджують гроші, безуспішно прибирають «пивний» живіт, вчать іноземні мови, мріють про поїздки та подорожі, і ніяк не можуть поміняти життя, щоб все це втілити. Найсмішнішим є те, що все це відбувається на тлі постійних спроб заощаджувати, побігати вранці чи походити на мовні курси.

От ніби вчора був у Парижі, ось вони, спогади (!) і «хочу знову повторити», а, виявляється, ??? (скільки?) років вже минуло?! Так влаштована наша психіка: мозку набагато простіше згадати, що ти ж геть «недавно» ходив на йогу (чому «недавно», бо виявляється, то було чи не рік тому), видати собі дозу заспокоєності і нічого не робити, ніж напружуватися і змушувати с/тебе пахати=напружуватися=змінюватися=контролювати. Пригадати легше, ніж контролювати!

Для чого нам потрібен механізм, який дозволяє тверезо оцінити, що ми насправді робимо, а що — ні?!..

І цим інструментом є РЕГУЛЯРНІСТЬ! Регулярно — це значить, якщо ти не робиш чогось регулярно (постійно, щоденно, щомиті, /додаємо свої поняття в синонімічний ряд/), значить, ти цього не робиш! А тим паче — відсутня регулярність, отже, не буде і результату і не чекайте тоді змін! Проте будуть плітки, скарги, ниття, безкінечні пусті розмови з «однодумцями».

Не стежиш за фінансами регулярно — значить, ти за ними не стежиш.
Робиш зарядку лише час від часу — значить, можна вважати, що ти її взагалі не робиш. Ну тобто абсолютно.
Епізодично ходиш/вчиш свою англійську — значить, ти не вчиш мову.
Якщо у тебе немає звички займатися вихованням дитини регулярно, значить, її виховують її друзі і вчителі — просто тому, що вони це роблять кожен день, а ти — ні.
Нема регулярного сексу? Можеш вважати, що ти не займаєшся любов’ю.
І якщо ти не їж після шостої лише іноді — не говори, що ти не їж після шостої, не говори неправди собі.

Не обманюйте себе. «Робити щось з собою» означає «робити щось з собою регулярно». А «не робити щось регулярно» означає «не робити нічого».

Наприклад:

Якщо регулярно будувати мережевий бізнес — в нього нема шансів не працювати, а якщо долучати платоспроможних коліжанок, котрі не узгоджують сімейний бюджет з чоловіком, то кількість не дасть якість. Це не бізнес! Якщо в їжі є винятки — день народження співробітника, дощ чи настрій, краще не починайте марафон здорового харчування. Якщо за два тижні весілля чи поїздка на море — не мучтеся бігом зранку і фітнесом, краще підберіть одяг по фігурі!

Навпаки теж працює.
Якщо ти постійно в ТВ — значить, ти весь час дивишся ТВ.
Якщо ти кожен день недосипаєш — значить, ти недосипаєш постійно.
Регулярно є 0,5 пива — так, у тебе постійна звичка.
Весь час не встигаєш зробити все на роботі і почати жити, мрієш піти у відпустку чи на пенсію, щоб почати жити — на жаль, ти не вмієш справлятися зі справами.
І якщо у тебе регулярне почуття незадоволеності — значить, тобі пора цим зайнятися, адже ти живеш погано.

Коли починаєш тверезо оцінювати те, що відбувається з собою, спочатку приходиш в жах від того, як невірно ти сприймав ситуацію.

Потім, коли пройде шок, можна починати щось з цим робити.

Тому в проекті «Світ без скарг за 21 день» — в групі є щоденна цитата-картинка-мотиватор, є форма листування між нами, є форма діалогу між всіма однодумцями — коментарі до мотиваторів, є можливості! Наприклад, чому просто «лайку» мало — тому, що інші не розуміють чим саме ця фраза надихнула вас, як в її використали протягом дня, яких результатів з нею досягли, а може вона стала вашим девізом? Діліться успіхом та роздумами, жадність призводить лише до самотності.

Для проекту «З любов»ю до себе» — письмова щоденна форма контролю та звітності)))

Різниця між проектами в мірі самостійності та самомотивації. Пам’ятайте: мозок легше пригадає, ніж проконтролює! Регулярність — це девіз нашого успіху кожної справи сьогодення!

Якщо ‪#‎життябезскаргза21день‬, то перша мета — протягом 21 дня, регулярна — #‎життябезскаргза21день‬ регулярно, тобто щодня!

Якщо займатися саморозвитком, то регулярно! Дерево живе до тих пір, поки росте і розвивається! І уникати пустоти безцільної …

Якщо прагнути успіху, то регулярно тягнутися до собі подібних — успішних і цілеспрямованих!