В тематичній групі в Facebook “Психологічна грамотність з Оленою Нагірною” я не лише розміщала тематичні картинки чи запускала цікаві флешмоби. Я переслідувала мету популяризації і оптимізації запитів до спеціалістів психологічного спрямування, бізнес супроводу, і я продовжую пропагувати психологічну персональну грамотність та гігієну як таку. Але вже через свій авторський блог. Тут.

В роках 2008-2010 через платформи, типу “Покупон” та інші, я провадила це: для багатьох сміливців, котрі скористалися безкоштовною консультацією через мобільний телефон чи скайп (очних зустрічей я не пропонувала тоді, адже дистанція теж сприяє подоланню первинного страху) стало відкриттям, що мало чиє звернення стало перепусткою до штампу: “Я – хворий дурак” (с) чи скеруванням в психіатричну клініку. Для більшості насичений план дій став відкриттям, і більшість лише через 3-4 місяці віддзвонилися з подякою за сесію та просвітництво. Думаю, навіть, більше за просвітництво. В нашому суспільстві не дуже то й прийнято радитися не з коліжанками, а з фахівцями, проте схвально нити, аніж вирішувати ситуацію.

Наше суспільство погано розуміє цінність послуги, а тим паче – кваліфікованої поради, консультації, погодинної оплати праці. Персональна відповідальність лякає, і тому фрази: “В чому буде наш результат?”, “Яка результативність процесу?” – є усталеною формою при роботі, як в організаційному консалтингу, так і в персональному коучінгу чи психоаналітичних консультаціях. Безумовно шкода, коли результат стає мертвим звітом, адже далі треба щось роботи. І не щось, а чітко окреслені кроки. Та на перешкоді стають – лінь, виправдовування, страхи, звички … Але не психологія 😉

- Вам пораду чи консультацію?
- А в чому різниця?
- Порада коротка і безкоштовна. Консультація детальна і платна.
- Тоді пораду.
- Моя вам порада, візьміть консультацію 🙂

Експерементальними були ще два флешмоби: “Безкоштовні 60 хвилин за репост” в 2016 році та в 2017 році я щомісячний формат репосту з обов”язковим відгуком у відкритих коментарях (саме до цього допису, дочитуй до кінця).

На сьогодні – 2020 рік – це постійнодіючий пост-пропозиція з регулярним розіграшем кожного 01-ого числа місяця. Cаме цей допис зі всього блогу, або будь-який інший (на твій смак) і враховується в репостах. Обов”язково, щоб я відслідкувала репост, в любій соцмережі необхідно (!) тегнути мене. А також, поширювальний лінк прошу доповнити власним абзацом тексту репост.

Всі ці кроки сукупно “репост+тег+абзац тексту” і приймаються до уваги, заливаються на random.org і – ти стаєш щасливчиком, котрий вирішує: консультацію чи знижку на гру 🙂 Більше репостів – більше шансів. І так – щомісячно!

Умови:

 • бути підписчиком мого блогу та будь-якої із соц.мереж (напевно тої, де робиться репост і тегання відбувається)
 • написать під будь-яким моїм дописом в будь-якій соцмережі коментар з фразою “Я зробив/-ла репост”

Процедура отримання свого успіху, або що робити, коли саме ти отримав свою консультацію чи знижку на гру:

 • Написати мені в приватне повідомлення про вибір – консультація чи знижка на гру, далі – узгоджуємо дату, час
 • Терімн отримання свого успіху – 25 календарних днів з дня оголошення результату
 • Передача-дарування комусь не передбачається, тобто не можна

Зворотній зв”язок-відгук:

 • Емоційна складова: з якими емоціями ви готувалися до сесії, які емоції переживали протягом роботи, з якими емоціями залишилися після роботи, з яким настроєм пишете свій коментар-відгук?!
 • Процесуальна складова: як ви думали буде проходити сесія, як почували себе в ході роботи – наскільки ви розуміли наступний крок, слово; з яким висновком ви закінчили для себе узагальнено (без приватних елементів) сесію?!
 • Результативна складова: що ви хотіли вирішити, що вирішили, що залишилося поза увагою і, на вашу думку, чому?!
 • Порівняльна складова: що ви знали і думали про спеціалістів психологічного спрямування до сесії і що змінилося в роздумах по її завершенні?!

FAQ:

 • (?)“Якщо я вже взяла (-в) свій успіх, чи можу я робити ще репости?” – (!) “Так, обмежень нема”
 • (?)“Якщо я не хочу залишати відгук, ми ж про приватні речі будемо розмовляти?” – (!) “Це обов”язкова умова, крім того, Ви не конспект сесії пишете)) Поза кадром залишається тільки платна консультація.”
 • (?)“Які є обмеження в темах запиту?” – (!) “Нема в темах, я пропоную завжди обмеження в кількості, від 1 до 3 тем, інакше сесія перетвориться на ваш монолог, або експрес-переказ власного життя за 60 хвилин, хіба що це і буде вашим запитом))”

#психологічнаграмотністьзОленоюНагріною #бізнесграмотністьзОленоюНагріною