Почну з питання

Продовжу на початку року улюбленим питанням: «Як в сім слів (не більше, не менше) ти можеш вкласти суть своєї діяльності, чим ти займаєшся, в чому твій бізнес, в чому зміст твоєї роботи?»

Коли я спілкуюся з очільниками компаній — ця відповідь дозволяє мені визначити наскільки вираженим є емоційне чи професійне вигорання, чи наскільки захоплений своєю ідеєю бізнесмен і що рухатиме бізнес-ідею, коли емоції вляжуться (особливо, коли це старт-ап). Ця відповідь водночас стає індикатором спілкування між босом та підлеглими, вона стає ескізом морально-психологічного клімату в колективі. Часто вже ця відповідь дає відповідь на питання «Що покращити і що не так?!»

Коли я спілкуюся з персоналом компанії, де проводиться організаційний консалтинг чи кадровий аудит, а ще полюбляю його на співбесідах задавати, — то ця відповідь свідчить як про власне сформованість та зрілість спеціаліста, його усвідомлену актуальність на ринку, так і про розуміння свого місця в загальному механізмі та структурі цілої компанії.

Якщо покепкувати зі словосполучення «цілої компанії», то далеко не факт, що для розуміння себе в координатах бізнесу однозначно треба бути в величезній компанії чи елементом невеличкої сімейної теми. Це означає, керується співрозмовник стереотипами чи мислить. Демонструє, ідея бізнесу виникла як наслідок наслідування чи копіювання чи присутній елемент новаторства, креативу, індивідуалізації в концептуальному сенсі.

Дивно, коли власник бізнесу на  це питання відповідає: «Хай мої керівники збираються і пишуть бізнес-план, в мене ціль і завдання одне — заробити грошей!»

Дивно, коли працівник компанії на це питання відповідає: «Я не знаю толком, всього по трошки…»

Дивно, коли цим питанням не переймаються люди комерції…