Спостереження усміхнуло: пропорція прочитаної класики чи художньої літератури до духовної-розвиваючої-езотеричної-мотиваційної жалюгідна.

І що виходить: ти ковтаєш кільканадцять книжок підряд, киваєш головою в такт словам і підкреслюєш чергову цитату «великих слів». Ти ставиш це в статус, ти цитуєш принагідно мудрі вислови, мертві та беземоційні для тебе самого всередині тебе. Ти радиш цей список прочитати своїм друзям. Ти філософствуєш, як треба жити.

І приходить день виснаження. День емоційного перенасичення. Коли твоя поза-книжкова реальність починає захищаю твою Звичну Картину Всесвіту (ЗКВ) від пошесті посилів і переконань про інше життя. Про життя, яким аж страшно жити.  А з ним, тим днем, приходять і високопарні фрази: «Я в це* не вірю!», «Це* не працює», «Я вже стільки цього* перепробував/-ла»… А по суті, ти змінюєш майстрів, спеціалістів, роповідаєш за 3-5 сеансів, зустрічей весь свій набір знань набутих та прочитаних, викладаєш свою філософію, своє бачення ЗКВ і … шукаєш чергового слухача. З друзями ти не завжди говориш на рівних, а от з психологом — так. Стоп! Питання: ти чого приходив/-ла? Мета? Поговорити за гроші? — Тоді все працює. А хоч акт виконаних робіт про вуха на прокат))))

*Це — включає в себе психоаналітику, езотерику, медитація, коучінгові методики, тренінги, семінари, вебінари, книжки — і загалом, все-все в темі саморозвитку, позитивного мислення і щасливого життя наповненого сенсом

І от що саме мене усміхнуло останніми днями-місяцями: зараз коучнігова чи психоаналітична зустріч — це такий собі лайфхак, або як собі дати раду в морі фахової та популярної інформації.

В час, коли слова «чакра», «енергетика», «дзен» стали повсякденними від кухні в гуртожитку до бізнес-нарад. В дні відкритого інформаційного простору недисциплінованій людині, безсистемній, нетерплячій до нудних теоретичних фундаментів, дратівливій до деталей та закономірностей — важко оговтатися в кількості медитацій, практик, порад. В час надшвидкісного інтернету складно усвідомити, що означає «роби цю медитацію щодня» — завжди звучить питання «А скільки так часу робити?» І так і тягне поставити жабку, і загалом «зайнятися» фен-шуй після розлучення, прочитавши два-три дописи в простенькій викладці автором. Так, щоб за дві-три ненапряжні і безкоштовні дії приїхав олігарх, якого мама виховувала в найкращих традиціях служіння жінці — купувати шуби, золото, возити відпочивати, забезпечувати так, щоб вона відпочивала від не-напрягу))) Є ж такі мами десь, які задають саме такий вектор розвитку і цілепрямованості синам, чи нема? 😉

Так от фішка зараз психо-езотерики в простоті, дешевезні і швидості. Тому інакшої асоціації, як — лайф-хак — не придумати.

Простота — щоб можна було якщо не самій зробити, то радити подругам з виглядом Мудрої Жінки/Чоловіка, загадковим голосом, і щоб просто причину-наслідок розтлумачити по естафеті. Ну, як Доместос, все ж просто і доступно, завжди. Дешево — щоб мінімальною невідчутною сумою обійтися, ну, якщо «не спрацює», щоб не шкода. Швидкість — Містер Пропер в ролі психолога, чи коуча, чи езотеричного майстра))) Плеск в долоні і «депресія, змийся!», «голова, думай позитивні думки!», «світ, не ний!», «відміняю образи!», «не перешкоджаю щасливому та усвідомленому життю» і т.д.

Уяви собі, одна книжка містить 10 практик (наприклад). Ти ковтнув/-ла за літо 10 книжок, +/- по 3 книжки за місяць, в результаті ти очима пробіг/-ла по 100 практиках-порадах-фашках. Скільки стало звичкою твоєю новою? Скільки стало тобою в адаптованому варіанті під умови твого існування? Що пройшло випробування часом на «діє-не діє»?

Просто: скачати книжку, прочитати допис в неті, погодитися з чужою думкою і видати далі її за свою

Дешево: вартість безліму інету

Щвидко: дорівнює швидкості твого нету))) Для скачування чи репосту

Лайфхак в побуті. Лайфхак в подорожах. Лайфхак в мозгах 😉