Як би то все встигати і не губити мрії в нотатниках

Про паперові блокноти

Про шлях від паперу до Notion

Я поціновувач блокнотів. В мене є великі, маленькі, з малюнками, тематичні і просто “няшні”. Років 6-7 тому я захопилася day-planner-ами А4 формату, з кремовими сторінками. І мала такі. І водночас я казилася від великих сумок. Бо ж, якщо блокнот А4,то і сумка відповідна, а раз сумка велика, то в неї ще влазить … Хех. А ще я полюбляю різні органайзери та бланки, окремі, тематичні. В мене навіть ціла дошка їх в Pinterest.

В рамках проекту в 2012 році ми командою святкували корпоратив, на якому мені спрезентували черговий блокнот А4 формату з фразою “він в тебе до кінця року стане ітак в рази товстішим, ти довклеїш ще туди різного”))) Це було весело! В кожному жарті є доля жарту, а решта – правда. І вже в серпні (аж!) 2013 я покинула щоденники паперові і перейшла в гугл-календар.

І позиція Еко у використанні блокноту: всього не занотуєш в одному місці. Ну, в мене так не виходить точно. А в кінці року, спалюючи непотріб, чи відносячи на макулатуру приходить усвідомлення – і заради чого загинуло це дерево?! Які мої (чи твої!) надглобальні цілі потребували цієї жертви?! Тому для того, щоб не загубитися, я маю он-лайн ресурси. На передодні 2019 я провела аудит чим і для чого я користуюсь і чого мені далі бракує:

  • для планування подій, зустрічей персональних чи спільних я продовжую використовувати Google календар, там в мене нагадувалки по пам”ятних датах, адже такі як я навіть свій день народження ховають від соцмереж, задля уникнення спалаху фальшивої уваги
  • для опису проектів під настрій, віддалених справ та намірів, які ще не вже потрапляють в To Do List – мені подобається використовувати Trello: додавати лінки, файли, прописувати кроки, їх послідовність – там добре мріяти
  • для поточних справ я почала використовувати Wunderlist – він дозволяє ставити нагадування, синхронізується з Google календарем і, що мені є цінним, планує мій день від дрібних справ і аж поденно чи помісячно. А Google календар вже допомагає не призначити ділову зустріч одномоментно з запланованим шопінгом. А ще Wunderlist сортує справи за категоріями моїми, і так я бачу баланс дня (який потім ляже в баланс Колеса Житття – чудовий допис, рекомендую!)

Я залишаю собі чернетки для візуалізації і майндмеппінгу, я залишаю собі блокнотики ідей, замальовок та мрій, я залишаю собі тематичн інфографіки на одну сторіночку. Вже 7й рік я так і не злапала себе на думці, що мені бракує блокноту традиційного використання. І роблю висновок-підсумок: користувалась колись з двох причин – стереотипу “так треба” і від незнання, як можна по-інакшому. І якщо ця звичка так легко відійшла, і за 7 років ніразу не нагадалася, не захотілося повернутися – це була непотрібна звичка) То була відволікаюча звичка – звичка просто все нотувати в блокнот. А мені потрібна звичка – ефективного нотування справ для досягнення цілей та результативності!

Я в постійному пошуку. Мої запити: простота та результативність!

А як самороганізовуєшся ти? 😉

Про паперові блокноти

Про шлях від паперу до Notion

Поделитесь своим впечатлением. Выскажите свое мнение. Оставьте комментарий.